TEMASSIZ ESTETIK

AMELİYATSIZ VÜCUT ŞEKİLLENDİRME & YAĞ AZALTMA UYGULAMASI

BTL VANQUISH ME CİHAZININ NASIL YAĞDA SEÇİCİ OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Temassız Estetik Uygulamanın çalışma mantığını incelemek gerekirse kısaca belirtmek istedik. İki kutuplu RF Radyofrekans başlığı kutupları arasında kendisine direnç sağlayacak bir materyal arar. Ampüllerin çalışma mantığında kutuplar arasında birbirine dokunan ince teller vardır ve bu teller bir direnç oluşturur. Enerji verildiğinde direnç kısmı enerjiyi geçirirken zorluk yaşar ve ısınmaya başlar yani aradaki materyal ısınır ve ısınma o kadar artar ki ışık enerjisine dönüşür. Cildimizin, vücudumuzdaki yağın ve kaslarımızın birbirine göre farklı dirençleri vardır ve buna bağlı elektron geçirgenlikleri farklıdır bu farklılığı kendi bünyelerinde tuttukları su oluşturur. Kısacası bu üç doku arasında en az su tutumunu yapan orta katmanda bulunan yağ dır. Selektif yani seçicilik burada ön plana çıkmaktadır. 

Cihazın başlığının hazırlandığı alan içerisinde su tutumunun en az olan dokuda yani yağda olması alandaki direnci oluşturur ve yağ ısınmaya başlar. Uygulama yapılacak alanda ne kadar fazla yağ var ise seçicilik o kadar fazla olacak ve sonuç da o kadar iyi olacaktır çünkü o alanda sadece yağ var ise ısınacaktır. Temassız Estetik Uygulamasının bir diğer özelliği cihazın başlıklarının kişiye temas etmemesidir. Cihaz uygulayıcıya gerek duymadan işlem yapılacak alandaki yağı kendisi bulur seçer ve o yağa odaklanarak radyofrekans enerjisi verir. İşlem esnasında cilt yüzeyi soğuk iken cilt altındaki yağ dokudaki sıcaklık 48 52 derecelere kadar çıkmaktadır.

Uygulama kilolu kişilerde daha iyi sonuç verdiği gibi profesyonel sporcularında tercihidir. Seçici Radyofrekans teknolojisinden dolayı istemedikleri küçük yağ kalıplarını dahi kolayca giderebilmektedir. Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından çevresel yağ yok etme onayı olduğu gibi aynı zamanda basen küçültme onayı da bulunmaktadır. Temassız Estetik ile ilgili uygulama videoları ve açıklamaları buradan takip edebilir youtube kanalımıza üye olabilirsiniz.

YAĞDA SEÇİCİLİĞİN ANLATIMI

TEMASSIZ ESTETİK VİDEOLAR