BTL-Vanquish-Nasil-Uygulanir

Vücudumuzdaki fazlalıklar her zaman sinir bozucu olmuştur. Kalıplaşmış yağlardan kurtulmak oldukça zaman almaktadır ve bunun için harcanan zaman zarfında insan psikolojisi yıpranır. Yoğun iş hayatından fırsat bulup da spora giden veya diyet yaparak incelmeye çalışırken insan, psikolojik olarak kendini yıpratır ve kolay pes eder. Teknolojinin bize sunduğu imkanlardan biri olan temassız estetik tam olarak bu sıkıntılı durumdan kurtulmanız için size yardım eden bir uygulama.

Peki, bu Temassız Estetik nedir, nasıl uygulanır?

BTL Vanquish ME ile uygulanan temassız estetik yöntemi tamamen yağa odaklı olarak çalışır ve yağı seçerek eşit derecede yok olmasını sağlayan bir işlemdir. BTL Vanquish ME cihazı kişiye temas etmez ve bu anlamda bir ilktir. Kişiye temas etmeden yağları uzaktan seçerek azalmasını sağladığı için adı ülkemizde Temassız Estetik olarak patentlenmiştir.

BTL Vanquish ME uygulama yaptığı alandaki kasın, yağın ve cildin arasındaki direnç farklılığını hücresel su tutumuna göre ayırt ederek yağı kendisi bulur ve homojen bir şekilde küçülmesini ve yok olmasını sağlar. Bu işlemleri gerçekleştirirken çevresindeki dokulara zarar vermez.

BTL Vanquish ME cihazı iki farklı başlığa sahiptir. Uygulama alanının geniş olduğu bel çevresinde büyük olan başlık, bacak ve baseni aynı anda içine alıp tek seferde tüm bacak çevresi ve basende incelme sağlayan flex başlığı bulunmaktadır.

Temassız Estetik kaç seans uygulanır?

Temassız İncelme uygulaması haftada bir kere toplamda 2 ila 4seans uygulanır ve bu seanslar 7-10 gün aralıktadır. İşlem ortalama olarak 30-45 dakika kadar sürmektedir. Anestezi gerektirmeyen ağrısız ve acısız bir işlemdir. Sonuçlar ikinci seanstan itibaren görülmeye başlar. Bu sonuçlar gözle görülür ve ölçümlenebilirdir. İşlemin daha iyi sonuç vermesi için yürüyüş yapmalı, sağlıklı beslenmeli ve bol bol su tüketmelisiniz. Bu işlem gerçekleşirken sadece içeride biraz sıcaklık hissedeceksiniz fakat bu sizi rahatsız edecek boyutta değildir. Uygulama sonrasında bir iki saat kadar sıcaklık hissi devam edecektir. Bu his sizin günlük yaşantınıza engel değildir. İşlem sonrasında rahatlıkla günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Temassız Estetik kimler için Uygundur?

BTL Vanquish ME ile Temassız Estetik uygulaması, diyet ve sporla kalıplaşan yağlarını veremeyen ve cerrahi işlemden kaçınan herkes için uygundur. Hamile ve emziren annelere uygulanmamaktadır. Kalp pili ya da karaciğer rahatsızlığı bulunan kişilere de uygulama yapılmamaktadır. Bu işlem uygulayıcı hatasına yer vermeyen bir teknoloji ile yapılmaktadır ve güvenlidir. Uygulamayı yapacak kişinin hatası ile yanlı ayarlanacak bir doz bulunmamaktadır. Bu sayede kullanıcıdan bağımsız ve sonuçları garanti işlem yapılmaktadır. Bölgesel incelme işlemlerinde BMI sınırlaması olmadan uygulanan tek yağ azaltma işlemidir. Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından ‘Circumferential Fat Reduction’ Çevresel Yağ Yok Etme onayı bulunmaktadır.